0723939454
 

הקמת חברה בחו"ל

הקמת חברה בחו"ל

אנחנו חיים בתקופה שבמידה רבה מגשימה את תחזיתו של מרשל מקלוהן כי העולם יהפוך לכפר גלובלי. בפרט קל יותר, ובמקרים רבים גם מתגמל יותר, לקיים פעילות עסקית במדינות רבות ברחבי העולם - ובמסגרת זאת להקים חברה בחו"ל. הקמת חברות מעבר לים מתאימה בעיקר למי שמייבא לארץ מוצרים כאלה ואחרים, למי שרוצה למכור במדינות שונות מוצרים או שירותים ולמי ששוקל לבצע את הייצור, כולו או חלקו, מחוץ לישראל. מניע אפשרי נוספת להקמת חברה בחו"ל הוא הרצון של בעלי החברה לא לחשוף מיהם (שמירת חיסיון על זהות הבעלים הינה אופציה במדינות מסוימות).

עוד שיקול מרכזי שנלקח בחשבון במסגרת הקמת חברות בחו"ל הוא המיסוי. באופן טבעי לכל מדינה מדיניות מיסוי שונה - הן מבחינת שיעורי המס על כל סוג פעילות ובהתאם לרמת הרווחים, והן מבחינת קיומה (או אי קיומה) של אמנה למניעת כפל מס עם ישראל. דוגמה למדינה שבה תשלמו קרוב לוודאי מעט מאוד מיסים היא קפריסין, שנהנית גם מקרבה גאוגרפית לישראל, ועוד יעדים מבוקשים לפתיחת חברות בחו"ל הם אירלנד, איי הבתולה, ארה"ב, הונג קונג, סינגפור ושווייץ.

בכל מקרה חשוב מאוד לבצע את ההליך הפורמלי בעזרתו של עו"ד מסחרי מנוסה ובפרט כזה שצבר ניסיון בליווי אנשי עסקים שבחרו להקים חברה בחו"ל. אם אתם מעוניינים בהקמת חברה באנגליה או בכל מקום אחר בעולם רצוי להיעזר במשהו שמבין. עו"ד גיא קולן אמון על מתן ייעוץ משפטי מקיף ויקר ערך לקראת פתיחת חברות בחו"ל בענפים שונים ובמגוון רחב של מדינות. בנוסף מסייע עו"ד קולן לכל מי שרוצה להקים חברה מעבר לים לפתוח חשבון בנק במדינה המבוקשת, למנות דירקטורים מקומיים כפי שמחייב החוק באותה מדינה, להתנהל באופן היעיל ביותר מול רשם החברות ובאופן כללי לאפשר את תחילת הפעילות העסקית בפרק זמן קצר ככל האפשר ועם מינימום הוצאות.