0723939454
 

זכיינות

זכיינות

זכיינות הינה שיטת התנהלות עסקית מקובלת, ובפרט בענף המזון ובענף האופנה (אך לא רק: ניתן למצוא זיכיונות גם לסוכנויות נדל"ן, לעסקים בתחומי האיפור והטיפוח ועוד). לקונספט זה יתרונות רבים, ובפרט הערכים החיוביים שהלקוחות מייחסים לעסק שלכם גם אם רק עתה החל לפעול, וזאת בזכות עוצמת המותג שיצרה הרשת, וכן העובדה שתפעול העסק מבוסס על ידע רב שהצטבר ברשת ועל נהלים שכבר הוכיחו את עצמם כנכונים ומובילים להצלחה. יחד עם זאת רכישת זיכיון ללא ליווי של עו"ד בעל ניסיון ספציפי ובקיאות עמוקה בתחום עלולה להתגלות כטעות קשה ולהוביל לנזק של ממש לזכיין.

מערכת היחסים בין רשת לזכיינים

חשוב להבין: מערכת היחסים בין רשת לזכיינים השונים שלה דומה במידה רבה ליחסים בין בני זוג – לרוב בתחילת הדרך האופטימיות גבוהה והקונפליקטים מועטים, אבל ככל שעוברות השנים עלולים לצוץ עוד ועוד מצבים שבהם ישנם חילוקי דעות וניגודי אינטרסים וגם קרע של ממש אינו מצב נדיר. בהתאם, חשוב מאוד לרכוש זיכיון רק לאחר גיבוש הסכם זכיינות שמשקף את מלוא האינטרסים שלכם, בתחילת הדרך וגם בהמשכה, ובכל מצב שעלול להיווצר תוך כדי פעילות עסקית בעולם דינמי להפליא. גם כשמדובר בזיכיון של רשת אטרקטיבית שמהווה מותג חזק מומלץ לא לוותר על האינטרסים שלכם, ולא להסתפק במשא ומתן על מחיר הזיכיון בלבד.

בין השאר חשוב להתייחס בהסכם הזכיינות לסוגיות כמו רכישת מוצרים מהרשת, היקף הבלעדיות שמקנה הזיכיון, המחויבות כלפי נהלי הרשת, מידת הגמישות וחופש הפעולה שניתנים לכל זכיין, מה נחשב להפרת חוזה ומה קורה במקרה שכזה, ועוד.

למה דווקא משרד עו"ד קולן - נבון?

צוות משרד עו"ד קולן - נבון הינו מומחה עתיר ניסיון בתחום הזכיינות. הוא ליווה רשתות מובילות וכן זכיינים של הרשתות הגדולות והמובילות בארץ וסייע להם להגיע להסכמים מיטביים מבחינתם – אם אתם שוקלים לרכוש זיכיון, תוכלו להיעזר בידע רחב ההיקף שלו, בניסיון הרב הנ"ל ובהיכרות האישית עם מגוון רחב של רשתות בתחומים שונים, וכך להקים עסק בתנאים הטובים ביותר האפשריים.