0723939454
 

חוזים בינלאומיים

חוזים בינלאומיים

אחד המאפיינים הבולטים של המאה ה-21 הוא ריבוי האינטראקציות העסקיות שמתבצעות בין גורמים ממדינות שונות. אם במסגרת מהלכים עסקיים בתוך גבולות ישראל מומלץ להיעזר בליווי משפטי של עורך דין מומחה לדיני מסחר, הרי שכשהצד השני בעסקה נמצא מעבר לים ההמלצה הופכת לחובה וחשוב לבחור עו"ד מסחרי בעל ניסיון בתחום הספציפי של חוזים בינלאומיים.

כל חוזה עסקי עשוי להיות מורכב מאוד ועתיר ניואנסים משפטיים וניסוחים בז'רגון מקצועי, כך שרק עו"ד מיומן יכול להבטיח לכם - וגם לקיים - כי כל האינטרסים העסקיים שלכם יישמרו במלואם. כשמדובר על חוזה בינלאומי מתווספים למורכבות הבסיסית עוד כמה וכמה דגשים חשובים, שללא התייחסות הולמת עלולים להפוך למוקשים מסוכנים. דוגמה אחת לכך היא סעיף מקובל בכל חוזה - תניית השיפוט, כלומר המקום שבו יידונו חילוקי דעות בפני ערכאות שיפוטיות אם ייווצר בכך צורך. מאחר שעשויים להיות הבדלים משמעותיים בין החוק בארץ לבין החוק במדינה שממנה מגיע הצד השני באינטראקציה העסקית, וכן פרשנויות שונות לחלוטין לאותן הסכמות שמפורטות בחוזה, תניית השיפוט הינה רבת חשיבות.

עורך דין שעוסק בתחום המורכב והמרתק של חוזים בינלאומיים נדרש לגלות בקיאות רחבת היקף בדיני המסחר הן בארץ והן במדינות אחרות שבהן ישראלים נוהגים לבצע פעילות מסחרית ועסקית מסוגים שונים. כמו כן חשוב להכיר על בוריין אמנות בינלאומיות רלוונטיות, וכן את כל התקנות העדכניות הנוגעות לייבוא, ייצוא, ייצור מעבר לים, הקמת חברות בחו"ל ועוד.

עו"ד גיא קולן הוא עורך דין בעל ניסיון רב בתחום המסחרי-עסקי באופן כללי ובפרט סייע בגיבוש וניסוח חוזים בינלאומיים לשביעות רצונם המלאה של לקוחותיו המגוונים. גם כאשר אתם צריכים חוזים בינלאומיים לצורך הקמת חברה בסין עורך דין גיא קולן יכול לעזור. הניסיון העשיר והיכולות הגבוהות מאפשרים לכל מי שרוצה לבצע אינטראקציות עסקיות בינלאומיות לעשות זאת בראש שקט לגמרי ומתוך ידיעה ודאית כי כל חוזה שיחתום עליו ישקף את האינטרסים שלו ויגן עליהם.