0723939454
 

רישום חברה אגרה

רישום חברה אגרה

במציאות הכלכלית הנוכחית ישנן סיבות טובות רבות להקים חברה כשרוצים לבצע פעילות עסקית. בחלק מהמקרים שיעור המס המשולם הוא נמוך יותר, ובנוסף חברה בע"מ מצמצמת את מידת הסיכון של בעליה, ואם הם מקפידים להתנהל כחוק, הרי שגם במקרה של הפסדים כספיים רכושם הפרטי נותר מחוץ לתמונה ואינו חשוף למשל לעיקול.

על-מנת לפתוח חברה חדשה יש לבצע הליך פורמלי מול רשם החברות. באופן טבעי ההליך כרוך בתשלום אגרה: נכון ל-2018, גובה אגרת רישום החברה הוא 2,614 ש"ח ואם מבצעים את התשלום אונליין, דרך האתר של משרד המשפטים, נהנים מעמלה מופחתת של 2,150 ש"ח בלבד. כשמדובר בחברה לתועלת הציבור (ועל-מנת להשתייך לקטגוריה זו יש לעמוד בשורה ארוכה של פרמטרים), גובה האגרה הוא 750 ש"ח.

בכל מקרה לקראת רישום חברה מקוון או לא יש אגרה נוספת שיש לקחת בחשבון היא התשלום השנתי לרשם החברות. גובה אגרה זו (נכון ל-2018) הוא 1,488 ש"ח ואם משלמים אותה עד סוף מרץ, ישנה הנחה של כ-370 ש"ח. יודגש כי תשלום האגרה השנתית הינו חובה כל עוד החברה רשומה וגם אם היא לא מקיימת פעילות עסקית.

בנוסף לתשלום האגרה עבור רישום החברה, יש להגיש לרשם החברות בקשה מפורטת ומסודרת שכוללת 4 שמות חלופיים (למקרה שחלקם תפוסים כבר), תקנון מפורט על-פי התקנות ושנחתם כחוק ע"י כל בעלי המניות בחברה וכן שני מסמכים נוספים שנקראים הצהרת דירקטורים והצהרת בעלי מניות. ניתן להגיש את הבקשה עם כל המסמכים באופן מקוון בעזרת עורך דין, ורצוי כמובן לבחור עו"ד מומחה לתחום ספציפי זה.

לעו"ד גיא קולן ניסיון נרחב בכל הנוגע להקמת חברות, כך שהוא מבטיח ומקיים הליך יעיל ומהיר שמאפשר להתחיל את הפעילות העסקית ללא עיכובים שלא לצורך. בנוסף מסייע עו"ד קולן בגיבוש הסכם מייסדים - חוזה משפטי מחייב אשר מסדיר את היחסים בין בעלי המניות. הסכם זה אינו נדרש ע"י רשם החברות אולם הוא עשוי למנוע אי הבנות וקונפליקטים מיותרים בהמשך הדרך ועל כן חשיבותו.