0723939454
 

פירוק חברה חברת יחיד

פירוק חברה חברת יחיד

פירוק חברה חברת יחידחברת יחיד הינה ישות משפטית שהפכה חוקית ב-1999, עם כניסתו לתוקף של חוק החברות החדש. פירוק חברה שכזו – שיש לה רק בעל מניות אחד אשר משמש גם כדירקטור היחיד בה – הוא הליך שניתן לבצע במסלול מזורז, ואם נעזרים בייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום ניתן להשלים אותו תוך פרק זמן קצר במיוחד.

כדאי לדעת כי המסלול המקוצר מוצע לבעלי חברות יחיד שאין להן מניות בתאגידים אחרים מאז שנת 2011, מתוך רצון מובן של משרד המשפטים להפחית את העומס על רשם החברות ולהקל על חברות מסוג זה. עוד חשוב להדגיש כי מדובר על הליך פירוק חברה מרצון, כשלחברה יכולת לפרוע את כל חובותיה תוך 6 חודשים לכל היותר.

פירוק חברת יחיד בשני שלבים

השלב הראשון של פירוק חברת יחיד הוא הגשת בקשה מתאימה. לבקשה מצורף תצהיר כושר פירעון מאומת כחוק על-ידי עורך דין, וכן אישור על פרסום הודעה ברשומות לגבי הפירוק מרצון וכינוס האסיפה הסופית שבה יאושר הפירוק.

השלב השני במסגרת פירוק חברות יחיד כולל את מימוש הנכסים שהיו ברשות החברה ואת סילוק כל ההתחייבויות שלקחה על עצמה. המפרק – שיכול להיות גם בעל החברה, אם ירצה בכך – ממלא דו"ח מסכם המפרט את הפעולות הנ"ל. עוד חובה לכלול בדו"ח זה ציון מפורש כי לחברה לא נותרו נכסים וחובות, או לחילופין כי סך כל הנכסים והחובות עומד על אפס שקלים. בשלב זה ניתן להגיש גם בקשה לפטור מאגרות, וזאת אם החברה לא הייתה פעילה.

עוד כדאי להדגיש כי אמנם במסגרת פירוק חברה חברת יחיד נהנית מיתרון משמעותי ורשאית לבצע הליך מקוצר ופשוט, אך גם כך כדאי להסתייע בשירותיו של עורך הדין גיא קולן, לעו"ד קולן ניסיון מגוון בליווי הליכי פירוק חברות יחיד, כך שתוכלו להשלים את הפעולה ללא עיכובים מיותרים ועם מינימום הוצאות.