0723939454
 

פירוק שותפות עורכי דין

פירוק שותפות עורכי דין

פירוק שותפות עורכי דיןשותפות היא דרך מקובלת ובעלת יתרונות רבים להקמת עסקים וניהולם. במקרים שבהם אחד השותפים או יותר מבקשים לסיים את ההתקשרות העסקית, יבוצע הליך פירוק שותפות, מרצון או על-ידי בית המשפט, ובכל מקרה מומלץ להוציאו לפועל בעזרת ייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום החברות.

להקדים תרופה למכה

בין אם הסיבה לרצון לפרק את השותפות הינה חוסר רווחיות (או אפילו הפסדים כספיים), בין אם חילוקי דעות בנוגע לדרך שבה על העסק לצעוד ובין אם אינטראקציות בין-אישיות בעייתיות, המפתח לפרידה מהירה ונטולת תסבוכות משפטיות הוא הסכם שותפות שגובש על-ידי עו"ד מנוסה ונוסח בקפידה. חוזה שכזה בין השותפים מספק מענה מפורט לכל המצבים העסקיים שעלולים להיווצר לאורך הדרך המשותפת ולהוביל לרצון לפרק את החבילה – צורך בהשקעות נוספות, בקשה של אחד השותפים למכור את חלקו וכו'. הסכם שותפות איכותי כולל גם מנגנונים להבטחת פירוק יעיל, כגון סעיף BMBY – ראשי תיבות של הביטוי Buy Me Buy You (מעין מכירה פומבית שבה כל אחד מהשותפים מחויב לתת הצעת מחיר ולרכוש במחיר זה את חלקו של השותף השני).

כאמור מומלץ לבצע פירוק שותפויות בעזרת עו"ד מנוסה. ליווי משפטי צמוד מגדיל את הסיכוי לביצוע פירוק שותפות מרצון, גם אם הצדדים מסוכסכים ביניהם, וחוסך את הזמן, הטרחה ושאר המשאבים הכרוכים בהגעה לבית המשפט. כשהליך פירוק של שותפות מגיע לבית משפט, על אחת כמה וכמה נדרשים שירותיו של עורך דין מומחה, שיבטיח את זכויותיכם במסגרת סילוק החובות של העסק, חלוקת הנכסים ההון והסדרת כל הנושאים הכספיים והאחרים.

לעו"ד גיא קולן ניסיון נרחב בליווי הליכי פירוק שותפויות מכל הסוגים וכן ידע מקיף ויקר ערך בנוגע ליצירת הסכמי שותפים יעילים במיוחד.